logo
Web Tasarım Trendleri 2022 | Fabor Digital

Web Tasarım Trendleri 2022

Bu yıl web tasarımında kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve kişiselleştirmeyi geliştirmenize yardımcı olacak yenilikler bolca mevcut. Şu anda dünyada ortalama olarak iki milyar kadar web sayfası bulunuyor. Bu nedenle, teknolojiyi yeni tasarım trendleri ile birleştirirseniz, hedef kitlenizi etkilemeniz de o kadar kolay olur. Peki, web tasarım trendleri neler?

Web Tasarım Trendleri

Web sayfasında teknolojik ve trend fikirlerin öne çıkması, kalabalığın arasından sıyrılmanıza ve müşterilerinizi elde tutmanıza olanak tanır. Bunun için web tasarım trendleri hakkında bilgi sahibi olmak son derece önemlidir. İşte o trendler…

Koyu Renkler ve Rengin Psikolojik Kullanımı

Unutulmaz bir web sitesi elde etmenize imkân tanıyan 2022 web tasarım trendi kesinlikle renktir. Cesur, parlak ve doygun tonlar, birçok markanın son yıllarda kullandığı pastel renklerin önüne geçecek. Ayrıca, bu durum sadece koyu renkler kullanmakla da ilgili değil. Aynı zamanda tüketici üzerinde belirli bir etki yaratmak için renkleri nasıl kullandığımızı yansıtmakla da ilgili.

Kişiselleştirilmiş İçerik

Web tasarım trendleri arasında bir diğeri de kişiselleştirilmiş içerik oluyor. 2022’de artık web sayfaları statik olarak algılanmıyor. Kişiselleştirilmiş içerik, belirli bir kullanıcının ilgisini çekmesi, ürünleri görüntülemesi ve dönüşüm oranlarını artırması açısından son derece önemlidir. Bu da özellikle e-ticaret sitelerinin satışlarının yükselmesine yardımcı olur.

Yapay Zeka

Yapay zeka, sitelerimizin içeriğini kişiselleştirmede bir adım daha ileri gitmemize olanak sağlıyor. Veriye dayalı yapay zekanın kullanılması, neredeyse her üründe kullanıcı deneyimini geliştirmek ve dönüştürme sürecini kişiselleştirmek için makine öğrenimini kullanmamıza imkan tanır. Web sayfanızın kullanıcı deneyimini tasarlarken, deneyimi ziyaretçinin ilgi alanlarına göre kişiselleştirmek için yapay zekadan yararlanabilirsiniz.

Akıllı Video

Video, internetin favori formatlarından biridir. Web tasarım trendleri arasında da bulunan video, bu sene daha da dönüşüyor. Artık YouTube videolarını web sayfanıza yerleştirmek yeterli değil. Bunun yerine akıllı video çağı geldi. Web sitelerine bir amacı ve anlamı olan videoları dahil etmenin yollarını aramalıyız.

3D Görüntüler

Web tasarım trendleri 3D görüntüler konusunu da içeriyor. 3D öğeler, teknoloji onları daha erişilebilir hale getirdiğinden ve etkileşimle birleştirebildiğimiz için web tasarımında giderek daha popüler bir kaynak haline geliyor.

Fabor Digital | Sizi Arayalım Yazısı Light