logo
SEO Uyumlu Makale Nedir ? | Fabor Digital

SEO Uyumlu Makale Nedir ?

SEO uyumlu makale, dijital pazarlama ile ilgilenen kişilerin merak ettiği bir konudur. İnternetin insanlar üzerindeki etkisi arttıkça dijital ortamda kullanılan pazarlama yöntemleri de çeşitlenmekte ve artmaktadır. Bir pazarlama yöntemi olarak düşünebileceğimiz SEO da bu kapsamda değerlendirilmektedir. SEO, temelde anahtar kelimelerin sık ve doğru kullanımı sayesinde web sayfalarının arama motorlarında olabildiğince üstte gözükmesini sağlar. Doğal olmasından dolayı SEO web sayfaları tarafından çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. SEO’nun kullanım şekli ise genelde makale ve blog yazıları yoluyla olmaktadır. Peki, SEO uyumlu makale nedir ve nasıl yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu makale anahtar kelimelerin doğru şekilde ve oranda kullanıldığı hedef kitleyi siteye çekmeyi amaçlayan ve site trafiğini arttırmayı amaçlayan yazılardır. Bu yazılar genelde web sayfasının pazarlamasını yaptığı ürün/ürünlerle ilgilidir. Özellikle Google’da oldukça önemli olan SEO uyumlu makalelerin yaklaşık 200 adet değerlendirme kriteri olduğu ve bu kriterlere uyum oranının site trafiğinizi oldukça etkilediği söylenmektedir. Peki, bu kadar önemli olan SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Gelin inceleyelim.

Sitenizdeki organik trafiği arttırmak istiyorsanız SEO uyumlu makalenizin sahip olması gereken birkaç önemli detay vardır. Bu detaylar SEO uyumlu makale yazılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır.

SEO Uyumlu Makale Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

·     SEO uyumlu makale için atılacak ilk adım anahtar kelime analizinin yapılmasıdır. Makalenin içereceği anahtar kelimelerin doğru seçimi makalenizin etkisini de arttıracaktır. Bu nedenle farklı uygulamalar kullanarak anahtar kelimenin hangi tarihlerde ne kadar sıklıkla aratıldığını öğrenmeniz mümkündür.

·     Anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde belirledikten sonra yapmanız gereken anahtar kelimelerinizle bağlantılı olan çarpıcı bir makale başlığı ve meta açıklaması seçmek olacaktır. SEO uyumlu bir başlık genel olarak 50-70 karakter içerir. Meta açıklamasının en az başlık kadar önemli olduğunu unutmamalısınız.

·     SEO uyumu için makalenizin URL’si, makalenize eklediğiniz resimlerin tagları, eski yazılarınıza link vermeniz önemli olan diğer hususlardır.

·     Makaleniz için en önemli özellik sadece anahtar kelimenin doğru seçimi değildir. Makalenizin özgün ve kaliteli olması anahtar kelimelerin seçimi kadar önemli bir konudur. Bu nedenle makalenizin alıntılarla dolu ve anlatım yönünden eksik olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

SEO Uyumlu Makale Neden Önemlidir ?

SEO uyumlu makale, SEO stratejilerinde en önemli unsurlardan bir tanesidir. Söz konusu makaleler web sitelerinin arama motorlarındaki sonuç sayfalarında en üst sıralarda yer almasını etkileyen en önemli kriterdir. Bu nedenle SEO konusunda başarılı bir içerik sizin web sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.

SEO uyumlu makaleleri; ürün açıklaması, kategori açıklaması ve blog metni gibi metinlerden oluşabilmektedir. Bu noktada anahtar kelime kullanımı, cümlelerin uzunluğu ve en önemlisi okunabilirliği ve bilgi vericiliğinin yüksek olması çok önemlidir. Çünkü Google, SEO uyumlu makalelerde en çok bilgi verici olup olmadığına bakıyor. Yani anahtar kelimeler gelişi güzel yerleştirilmiş mi yoksa gerçekten konu ile ilgili bilgi mi verilmiş inceleniyor. Buna göre de bir sıralama oluşturuluyor. Özetle SEO uyumlu makalelerin arama motorlarında trafik çekmek için oluşturulan önemli içerikler olduğundan bahsedebiliriz.

SEO Stratejilerinde Profesyonel Destek

SEO stratejileri, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Google algoritmasına uygun içeriklerin hazırlanması web sitelerinin SEO konusunda başarı elde etmesini sağlamaktadır. İşte bu noktada siz de profesyonel bir destek almak istiyorsanız sizin için en iyi hizmeti sunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 


Fabor Digital | Sizi Arayalım Yazısı Light