logo
Etkileşimli İçerik Nedir ? Türleri Nelerdir ? | Fabor Digital

Etkileşimli İçerik Nedir ? Türleri Nelerdir ?

İçerik pazarlaması, dijital pazarlamada en çok kullanılan kaynaklardan biridir. Kendini içerik oluşturmaya adamış sonsuz sayıda marka var ve bu, çoğu kişinin fark edemediği bir doygunluğa ulaştı. Kullanıcıların dikkatini nasıl yeniden kazanabilir ve kalabalığın arasından sıyrılabilirsiniz? İşte bu noktada devreye giren etkileşimli içerik olur.

Etkileşimli İçerik Nedir?

Etkileşimli içerik, kullanıcının üzerinde bir eylem gerçekleştirmesine izin veren içerik çeşididir. Kullanıcı, sunulmuş olan bilgileri araştırır ve onunla etkileşime girerek, bu içerikten fayda elde etmenin yollarını bulur. İçeriğimizi bu şekilde oluşturmak çeşitli açılardan yarar sağlar. Bunlar:

  • Daha fazla katılım ve etkileşim.
  • Farklılaşma.
  • Hedef kitleyle ilgili verilerin toplanması.
  • Daha nitelikli potansiyel müşteriler.

Etkileşimli İçerik Türleri Nelerdir?

Etkileşimli içerik çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Etkileşimli Bilgi Grafikleri

Pazarlamacıların yaklaşık yüzde 40’ı, izleyicilerle etkileşim kurmak, videoları, sunumları ve veri görselleştirmelerini geride bırakmak için en iyi görsel formatın infografik olduğunu söylüyor. İnfografikler, yıllardır en iyi içerik pazarlama formatlarından biri olmuştur. Ancak popüler hale gelen her türlü içerikte olduğu gibi bu konuda da rekabet oldukça yüksektir. Bu görsel içeriklere etkileşimli öğeler eklemek, dikkat çekmeye yardımcı olur ve kullanıcıları verileri keşfetmeye ve sonucu paylaşmaya teşvik eder.

Etkileşimli Videolar

Video, bilgi paylaşmak ve duyguları ortaya çıkarmak için ideal olan sürükleyici bir formattır. Etkileşimli video, izleyicinin kendi macerasını seçmesine ve benzersiz bir deneyim yaşamasına izin verdiği için bir adım öne çıkıyor.

Hesap Makineleri

Etkileşimli içerik türleri arasında yer alan hesap makineleri, kullanıcının minimum zaman ve çaba harcamasını gerektirir. Ancak karşılığında birçok yararlı bilgi sunar. Potansiyel müşteriler oluşturmak için çok ilginç bir seçenek olarak kabul edilir. Örneğin bankacılık ve finans sektöründeki platformlarda etkisi oldukça fazladır.

Anketler

Etkileşimli içerik çeşitleri listesinde yer alan anketlerde, kullanıcı yanıtlarına bağlı olarak değişebilen bir dizi soruyu yanıtlar ve sonunca belirtilen tercihlere göre kişiselleştirilmiş bir yanıt alır. Anketler, kullanıcıların ilgisini çeken ve aynı zamanda markaya da çok sayıda veri sağlayan bir içeriktir. Bu yüzden de her türlü web sayfası için uygundur.

Fabor Digital | Sizi Arayalım Yazısı Light