logo
E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır ? | Fabor Digital

E-Ticaret Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

E-ticaret sitesi günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile önemli hale gelmiş olan web siteleridir. Özellikle değişen tüketici ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermesi e-ticaret sitelerini çok daha popüler hale getirmiştir. Son zamanlarda tüketicilerin yoğun bir şekilde kullanmaya başladığı online alışveriş sitelerinin başarı elde edebilmesi için sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Söz konusu tüm özellikleri sizler için derledik. Şimdi gelin, e-ticaret sitelerinin sahip olması gereken özellikleri hep birlikte inceleyelim.

Sitenin Tasarım Özellikleri

Geleneksel ticarette mağaza tasarımı çok önemlidir. E-ticarette ise site tasarımı önemlidir. Çünkü müşterilerinize nasıl ki mağazada ürünlerinizi sunuyorsanız e-ticaret yaparken de sitenizde sunuyorsunuz. Bu noktada müşterilerinizin kolay kullanabileceği bir web sitesi tasarımı uygundur. Ayrıca site tasarımının göz hoş gözükmesi, renk seçiminin iyi olması ve sitede bulunan sekmelerin müşterilerin ilgisini çekebiliyor olması siteden alışveriş yapmayı teşvik edecek olan unsurlardır.

E-ticaret sitelerinin en büyük avantajı müşteri kitlelerinin geniş olmasıdır. Bu noktada web sitenizin tasarımının etkileyici ve kullanışlı olması çok önemlidir. Müşteriler giriş butonu ile web sitenize kolayca girebilmelidir. Bu sayede siteniz üzerinden bir alışveriş yapılmak istendiğinde tekrar tekrar bilgi girilmesine gerek kalmaz.

Ürün Bilgilerine Yer Verin

E-ticaret sitenizde satışa sunduğunuz ürünlerle ilgili ne kadar çok bilgi verirseniz o kadar çok satışınız olur. Bilgilerin doğru ve yeterli düzeyde olması sunduğunuz ürünün ilgi çekici olmasını sağlar. Kullanım alanları, ürünün tanımı, özellikleri, açıklayıcı fotoğrafları gibi birçok detayın mutlaka ürün açıklamalarında yer alması gerekiyor. Bu doğrultuda müşterilerinize ürününüze neden sahip olmaları gerektiğini anlatabilirsiniz.

Ürün fotoğraflarınızın kesinlikle ayrıntılı ve gerçeği yansıtacak şekilde olması gerekir. Müşteriler sunduğunuz ürüne ihtiyaç duyduğunu anlarsa satın alacaktır. Bu nedenle müşterilere bu ürüne neden ihtiyaç duydukları mutlaka anlatılmalıdır.

Sürekli İletişimde Kalın

Müşterileriniz sizinle iletişime geçmek isteyecektir. Ürünleriniz ile ilgili sorular soracak ya da sipariş süreci ile ilgili sorunlarını aktaracaktır. Bu noktada müşterileriniz ile web siteniz üzerinden iletişim kurabiliyor olmanız çok önemlidir. Müşteri ilişkilerini değiştirmek adına sitenizdeki bir konuşma penceresi ile müşterilerinizin size soru sorabileceği ve öneri aktarabileceği bir sistem oluşturmalısınız.

Kolay Ödeme Sistemleri

E-ticaret sitelerinde en önemli unsurlardan biri ödeme sistemleridir. Sitenizde yer alan ödeme sistemlerinin kolay bir şekilde kullanılabiliyor olması gerekir. Teslim koşullarını yalın ve detaylı bir şekilde anlatmanız gerekir. Müşteriler sitenizden ödeme yaparak ürün almaları durumunda herhangi bir zorluk ile karşılaşmamalıdır. Bu doğrultuda mümkün olduğu kadar hızlı ve kolay işleyen bir ödeme sisteminiz olmalıdır. Tek tıkla ve kolay ödeme gibi çarpıcı isimler kullanarak kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Bu doğrultuda kolay ödeme sistemi ile ziyaretçilerinizin müşterileriniz olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum ve Derecelendirme Sekmesi

E-ticaret sitelerinde en önemli unsurlardan bir tanesi daha önce aynı ürünü almış olan kişilerin yorumlarıdır. Bu doğrultuda sitenizde ürün ve hizmetlerin yorum ve derecelendirilmesini sağlayın. Bu sayede ürünlerinizden ve sitenizden memnun olan müşterilerinizin yorumları diğer müşterileri de doğrudan etkileyecektir. Bu da çok daha fazla satış yapmanıza olanak sağlayacaktır. Memnun olmayan müşterilerinizin sorunlarını gidermek için yorumların altına siz de yorum yapabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun olsa dahi müşterilerinize her zaman destek olduğunuzu en iyi şekilde gösterebilirsiniz.

Profesyonel E-Ticaret Sitesi Tasarımı

Siz de profesyonel e-ticaret sitesi tasarımı ile satış yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Hadi, kaliteli ve profesyonel bir süreç için bizi seçin.


Fabor Digital | Sizi Arayalım Yazısı Light